Navkljub omejitvam se je letošnjega (skupno že štirinajstega) slovenskega go kongresa, ki je potekal od 8.10. do 10.10., udeležilo 22 tekmovalcev in kar nekaj gledalcev. Jadranska burja je prispevala primerno zvočno ozadje nemalemu številu burnih partij.

Sobotni večer je popestrila redna skupščina go zveze, kjer smo, po ugotovitvi vseh neizpolnjenih obveznosti iz prejšnjega leta, promovirali kar tri posameznike:

• Maja Logar 1k –> 1d (s tem je postala prva ženska z mojstrskim nazivom v Sloveniji)
  • Timotej Šuc 3d –> 4d
  • Tim Klančišar 2d –> 3d

Tekmovanje za državnega prvaka je imelo svoj začetek že v petek. Celoten potek je zaznamovalo nekaj preobratov, predvsem pa suverena prevlada Leona Matoha 5d, ki je na koncu tudi zasedel prvo mesto. Drugo in tretje mesto sta zasedla predstavnika ljubljanskega go društva Timotej Šuc 4d in Andrej Kralj 3d. Omeniti velja tudi nastopa Maje Logar 1d, ki je kot najvišje uvrščena ženska zasedla 5. mesto, ter veterana naše izolske ekspoziture Marjana Drobeža 2d, ki je s pomočjo pretkanega tesujija prekanil celo enega naših najprespektivnejših mojstrov Tima Klančišarja 3d in končal na 6. mestu.

Podrobni rezultati

Turnir Tenuki se je pričel en dan kasneje. Udeležilo se ga je 7 slovenskih, 2 italjanska in 1 nemški goist. Prvo mesto si je kot jasni favorit priigal energični Nemec Arved Weigann 2k, na drugo mesto se je uvstil naš dolgoletni znanec Davide Bertok 6k iz Trsta, da pa niso vse medalje odšle v tujino, se gre zahvaliti kranjskemu goistu Nenadu Đenadiću 6k, ki je zasedel tretje mesto. Na tem mestu naj pohvalimo tudi naša najmlajša igralca, Eneja Šuca 16k in Ivano Hajduković 28k.